Az én dolgom az, hogy megtanítsam nektek azt, hogyan gyógyíthatjátok meg saját magatokat, és ellássalak titeket az ehhez szükséges gyakorlati tanácsokkal és az elméleti ismeretekkel. Úgyhogy, most megint egy ilyen poszt következik.

A legtöbb esetben a fejfájás és a fáradtság az a tünet, amire egy laza legyintéssel reagálunk. Ez a „ne is törődj vele, biztos az időjárás”. Azonban, ha ezekkel nem törődünk, akkor előbb-utóbb leesünk a lábunkról, elfogy az energiánk és onnan már sokkal nehezebb lesz felállni újra.
Ha semmibe vesszük, elnyomjuk a fájdalmat, a fáradtságot, ezeket a fontos tüneteket, akkor később számíthatunk a további következményekre. Ne feledjük el, hogy a gyógyulás, a regenerálódás a pihenés, alvás idején történik, erre általában az emberek nagy része nem hagy időd, hiszen mindig van valami, ami ennél sokkal előrébb való. Ilyenkor mindig felteszem azt a kérdést, hogy ha már te képtelen leszel a fáradtságtól elvégezni ezeket a feladatokat, akkor ki fogja megcsinálni? Figyeljünk oda magunkra, és állítsunk fel helyes sorrendet az életünkben.

Ahogy öregszünk csökken a sejtjeinkben a mitokondriumok száma, ezért fontos, hogy mindig meggondoljuk alaposan, hogy a meglévő energiánkat mire használjuk. A szervezetünk egyre kevesebb energiát tud előállítani, de ha gondoskodunk a mitokondriumok „fittségéről”, mennyiségéről, akkor azzal az öregedés folyamatát is lassíthatjuk.
Az energia ellátásban részt vesznek:
- – mitokondriumok
- – pajzsmirigyhormonok
- – mellékvese hormonok
- – máj
- – belek
- – szív
- – tüdő
- – TÁPLÁLKOZÁS
Ezek felelnek az ATP előállításáért. Az ATP egy fő energiaszolgáltató molekula. Az ATP szükséges minden munkafázis elvégzéséért, az izommunkáért, az idegi működésért, a hormonszintézésért, az immunaktivitásért, azaz szinte mindenért.

Ha elfogy az energiánk, vagy többet szeretnénk használni, mint amennyi rendelkezésre áll, akkor FÁRADTSÁG lép fel. A fáradtságot kezelhetjük két oldalról:
- – javítjuk az energia termelésért felelős rendszereinket
- – csökkentjük azokat a folyamatokat, melyek pazarolják az energiánkat
Az energia egyensúly romlásának korai jelei:
- – nehezen alszol el, nehezen ébredsz reggel
- – koffein, szénhidrát, csoki függő leszel
- – nagy kincs számodra a pihenésre szánható idő
- – utálod a hétfő reggelt (a munka miatt)
- – nehezen érzed jól magad
- – esténként imádsz „lazulni” (akár egy pohár borral)
- – nehezen hozod az eddigi edzettségi szintet
- – csökken az izomerőd
- – rosszkedv, feszültség, idegesség gyakrabban jellemez, mint előtte
- – ízületi és izomfájdalmakat tapasztalsz
- – enyhén stresszes vagy, mert az agy azt érzékeli, hogy ezt sem, ezt sem, és ezt sem tudja elvégezni, nincs elég energia
Ami pedig az után következik, miután a korai jelekre „legyintesz”:
- – izomfájdalom súlyosbodik
- – lassabb regenerálódás egy nagyon erőkifejtés után
- – ködös agyműködés
- – szédülések
- – depresszióhoz közeli hangulat hullámokban
- – csökken a szív teljesítménye, hamarabb kifulladsz
- – ha hideg van az a baj, ha meleg van az a baj
- – romlik a látás, időnként homályossá válik
- – érzékeny vagy az erős fényre
- – nehezebben viseled a hangzavart
- – csökken a nemi vágy
- – gyakrabban betegszel meg

A reflexológiai kezelések során nem csak az energiatermeléshez szükséges szerveket stimuláljuk aktívabb működésre, de közben a stressz kezelés, a harmonizálás, az immunrendszer erősítése, a méregtelenítő folyamatok beindítása is megtörténik. Mindehhez pedig a doTerra 100% tisztaságú illóolajait hívjuk segítségül. A talpmasszírozása során a bőrön keresztül szívódnak fel azok az illóanyagok, melyek az adott problémák leküzdését támogatják, a könnyebb ellazulást, relaxálást pedig az orron keresztül bejutó nyugtató olajok inhalálásával érjük el.

A táplálkozásod megváltoztatásáról már sokszor írtam, és rengeteg pozitív tapasztalatot osztottam már meg, mely szerint elsődleges visszajelzés, hogy könnyebbnek érzik magukat, több az energiájuk azoknak, akik lépésről lépésre apránként haladnak. Hiszen ebben az esetben is fontos a regenerálódás, a fokozoatos átállás, nem pedig a „mély vízbe ugrás”, amit néhány érzékenyebb, vagy már fáradtabb szervezet szintén nagy stresszként kezel. Fontos minden esetben a fokozatosság mellett a személyre szabottság is. Az után-követés pedig egy olyan támogatás számodra, mely kihasználásával nem érzed magad egyedül az életmódváltás első lépéseinek megtétele idején.
Szeretettel: Saci